неділя, 28 жовтня 2018 р.

Сумісність шрифтів в документах під Лінукс та Microsoft Windows

"шрифти"Усім привіт!!!
Радий знову вас вітати в себе на блозі.
     Отже, сьогодні я хочу з вами поділитися інформацією "Як збільшити сумісність офісних документів, створених в популярному офісі від компанії Microsoft MS Office, в популярному офісі (серед безкоштовних) LibreOffice в операційній системі Linux."
    Я думаю, кожен з нас прекрасно розуміє, що офісному пакету від Microsoft серед безплатних аналогів, конкурента на має. Все ж таки над створенням його люди працюють за гроші. Це їхня робота.
    Але не кожен згідний віддавати сотні доларів за ОС Windows + MS Office. Тому ця невеличка стаття для тих, хто працює в ОС Linux і хоче, щоб документи DOC та інші відкривалися з мінімальним викривленням.
    Кожен з вас помітив, що при  відкритті в першу чергу не коректно відображаються шрифти. Чому стандартні шрифти, Times New Roman, Arial, Tahoma, Symbol та інші не встановлені за замовчуванням? Тому що вони комерційні.
      Рішення напрошувалось саме собою. Потрібно було встановити їх в ОС Linux. Де їх взяти? З ОС Windows.
   Після встановлення більшість документів формату DOC стали відкриватися коректно.
    Найкраща сумісність у документів від Microsoft, створених в офісних програмах, починаючи з 2010 року (зі слів розробників).
     Кому ліньки шукати набір цих шрифтів, пропоную свій підбір. Їх можна звантажити за посиланням: ШРИФТИ MICROSOFT. Це мінімальний набір шрифтів, які, на мою думку, необхідні для роботи з документами MS Office.
      В архіві такі шрифти:
  • Arial;
  • Symbol;
  • Tahoma;
  • Times New Roman;
  • Verdana;
  • Webdings;
  • Wingdings;
  • Wingdings 2;
  • Wingdings 3.
    Червоним кольором позначені шрифти із символами.
    Решту шрифтів можна спокійно доставити самостійно.
   Також самостійно можна встановити пакет ttf-mscorefonts-installer, який містить Andale Mono, Arial, Arial Black, Comic Sans MS, Courier New, Georgia, Impact, Times New Roman, Trebuchet, Verdana, и Webdings, скориставшись системним встановлювачем пакунків або командою в терміналі: sudo apt install ttf-mscorefonts-installer
   Успіхів вас усім роботі та в опануванні ОС Linux та всього, що з нею пов'язано.

середа, 24 жовтня 2018 р.

ІНФОРМАТИКА В LINUX-СЕРЕДОВИЩІ (НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК)

Усім привіт!

    В мережі Інтернет зустрів один навчальний посібник "Інформатика в Linux-середовищі" видавництва Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету 2016 року випуски, 268 сторінок.

    Зміст посібника по розділах:
  1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ІНФОРМАТИКИ Й ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
  2. РОБОТА В СЕРЕДОВИЩІ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ LINUX
  3. ТЕКСТОВИЙ РЕДАКТОР LIBREOFFICE WRITER
  4. ЕЛЕКТРОННА ТАБЛИЦЯ LIBREOFFICE CALC
  5. МУЛЬТИМЕДІЙНИЙ ДОДАТОК ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ LIBREOFFICE IMPRESS.
Посилання на підручник: Навчальний посібник "Інформатика в Linux-середовищі"

неділя, 14 жовтня 2018 р.

Виправлення помилки відкриття сцен в середовищі Scratch v1.4

   Кожен, хто пробув працювати в середовищі Scratch v1.4 в Лінуксі, зустрівся з проблемою відображення більшості сцен. Тобто деякі сцени взагалі не відкриваються. На місці їх просто порожнє місце.
    Пропоную вам один з варіантів вирішення цієї проблеми.
  Коли я відкрив теку медіа і проаналізував ті файли сцен, що відкриваються і ті що не відкриваються, то я дійшов висновку: ті файли сцен, які мають розширення GIF та PNG, відкриваються, а ті файли сцен, які мають розширення JPG, не відкриваються. Тому напрошується логічне вирішення цієї проблеми: перетворити всі файли, що мають розширення JPG в GIF або PNG.
    Який же формат краще вибрати GIF чи PNG?
    Так як GIF — 8-бітний растровий графічний формат, що використовує до 256 чітких кольорів із 24-бітного діапазону RGB, тому він не зможе передати більше ніж 256 кольорів, а PNG — 24-бітний растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення без втрат. Тому якщо у вас сцена із великою кількістю кольорів, то краще використовувати формат файлу PNG.
    Тепер потрібно файли формату JPG перетворити в GIF або PNG. Для цього можна скористатися будь-яким графічним редактором, що дозволяє відкритий графічний файл зберігати в одному із потрібних нам графічних форматів. Або скористатися конвертором графічних файлів, наприклад XnConvert.
    Але для початку необхідно знайти ці файли. Нижче представлена адреса, де знаходиться тека із програмою та текою із сценами:
    Нас цікавить тека Backgrounds, саме там знаходяться файли сцен. Найкраще спочатку скопіювати цю теку в інше місце на комп’ютері, а тоді їх конвертувати.
    Після успішного перетворення всіх файлів формату JPG в потрібний формат (GIF або PNG), потрібно скопіювати цю теку назад в теку Scratch. Можна спробувати через термінал, але це для новачка тяжка праця. Тому я пропоную скористатися файловим менеджером, який дозволяє зайти в теку під адміністратором, наприклад Nemo (файловий менеджер по замовчуванню в середовищі Cinnamon (Linux Mint)).
    Після цього вам залишається скопіювати теку із перетвореними файлами сцен в теку Scratch/Media. Запускаємо програму і перевіряємо чи відкриваються сцени. Все працює. 
     Питання вирішено.